Warto pamiętać, że rozwój dziecka trwa już od pierwszych chwil jego życia. Pierwsze kilka lat to intensywny rozwój zdolności i umiejętności, które pozwalają obserwować świat i się z nim komunikować. Dzieci rozwijają się tak czy inaczej, ale dzięki odpowiednio dobranym działaniom, rodzice mogą je w tym wspierać. Książki o Jadzi Pętelce i jej przygodach są doskonałym przykładem narzędzia, które może pozwolić dziecku zdobywać wiedzę o świecie łatwiej.
Czy Jadzia Pętelka wpływa na rozwój dziecka?
Czy książki o przygodach sympatycznej dziewczynki Jadzi mogą w jakiś sposób wspierać rozwój naszego dziecka? Z całą pewnością warto nieco bliżej przyjrzeć się tej kwestii. Cała seria to kilka krótkich książeczek
, w których Jadzia znajduje się w różnych sytuacjach. Sytuacje te, to nie jakieś wielkie przygody, ale zwykłe rzeczy, które przydarzają się w życiu każdego malucha. Jadzia więc w jednej z książeczek bierze kąpiel, a w innej idzie na piknik. Wydaje się, że często czytanie dziecku właśnie takich historii może być bardzo pomocne w oswajaniu go z wyzwaniami, które na nie czekają. Dziecko znajdzie tu odbicie swojej własnej rzeczywistości – jakże innej, od świata dorosłych.Czy dziecko może się czegoś od Jadzi nauczyć?
Czy z książeczek o Jadzi Pętelce (https://tantis.pl/serie/jadzia-petelka-2515) nasz maluch może nauczyć się jakiś konkretnych umiejętności? Raczej nie – pełnią one zupełnie inną funkcję. Czytanie mniejszym dzieciom jest natomiast świetnym sposobem na rozwijanie ich zdolności językowych i zasobu znanych i rozumianych słów. Pomocne będą w tym na pewno wyjątkowo udane ilustracje w książeczkach
, które na pewno pomogą przyciągnąć uwagę malucha. Dzięki temu dziecko uczy się utrzymywaniu koncentracji na opowiadanej historii, co znacznie pomaga mu w nauce nowych rzecz na późniejszych etapach życia. Jadzia świetnie trafia do wyobraźni najmłodszych dzieci z prostego powodu – sama jest dzieckiem takim samym jak one. Nie zawsze jest idealna – czasem się czegoś boi, czasem się cieszy, a innym razem sama nie wie, czego chce. Jest więc taka sama jak nasze dzieci.