Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu pluszowych zabawek?

Kupując dziecku pluszowe misie, czy inne, wykonane z podobnego materiału zabawki warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dziecko dostaje od nas faktycznie bezpieczną i dostosowaną do swojego wieku zabawkę.

Z jakiego materiału wykonana jest zabawka?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie o to, z jakiego materiału wykonane są pluszowe misie. Większość osób odpowie zapewne intuicyjnie

buy zithromax online

, że z pluszu. Czym jednak jest właściwie plusz. Jest to typ miękkiej tkaniny, który powstaje przez dodanie w czasie przędzenia dodatkowych nitek wątku, które później są przecinane i tworzą charakterystyczną, miękką okrywę. Nic to jednak nie mówi o charakterze samych włókien. Plusz może być wykonany z nici:

– naturalnych (na przykład z bawełny),
– syntetycznych (m.in. poliester),
– mieszanych.

Tkaniny naturalne są z całą pewnością przyjemniejsze w dotyku, a wykonana z nich przytulanka będzie bardzo miękka. Są jednak też dobrym środowiskiem dla rozwoju alergizujących roztoczy. Zabawkę taką trzeba więc częściej prać. Pluszaki wykonane z materiałów sztucznych są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu i najczęściej mocniejsze.

Jaka jest jakość wykonania?

Duże znaczenie ma również jakość wykonania zabawki. Nawet najpiękniejszy projekt i najprzyjemniejszy w dotyku materiał nie spełnią swojej funkcji, jeżeli wykonane z nich pluszowe misie rozlecą się po jakimś czasie w praniu. Warto też pamiętać, że dzieciństwo to czas, w którym rozwijający się człowiek sporo eksperymentuje z otaczającą go rzeczywistością i w którymś momencie może spróbować swoją zabawkę w jakiś sposób zniszczyć (niekoniecznie myśląc o tym, że konsekwencją będzie jej strata). Dlatego też warto stawiać na pluszaki wykonane solidnie.

Czy zabawka ma odpowiednie certyfikaty?

Powinno się też zwrócić uwagę na to, czy zabawka posiada odpowiednie certyfikaty. Informują one o tym, że jest bezpieczna dla dzieci w określonej grupie wiekowej, a w jej produkcji nie użyto toksycznych substancji. Informacja na ten temat powinna znaleźć się na opakowaniu i metce doszytej do zabawki.